Sport / Avl / BUB‎ > ‎Stevneinvitasjon‎ > ‎Resultater‎ > ‎

Resultater vintercup 2013




T3J Tølt - Uttagning

Endelig resultatliste

Uttagning: Sportsklasse B


POS # RYTTER/CLUB

HEST TOT

DOMMER A SUB


A-finale


01 008 Juliane Møretrø / Hrani

Flekkur frá Refsstöðum 4,20

UTTA 4,2 (1)  


--- 009 Ramona Flatelid / Gladur

Fafnir fra Kvitemyr Withdrawn

--- 010 Lona Erica Sneve / Gladur

Fáni frá Stóra- Hofi Withdrawn

--- 011 Celine Rostøl / Gladur

Tópas frá Kvíum Withdrawn

Dommere:

A: Anne Grefstad; 


Laget 27 januar 2013 12:06:12

IceTest 1.1.725 - FEIF - International Federation of Icelandic Horse Associations - www.feif.org




T3U Tølt - Uttagning

Endelig resultatliste

Uttagning: Sportsklasse B


POS # RYTTER/CLUB

HEST TOT

DOMMER A SUB


A-finale


01 007 Gøril Kleveland / Hrani

Mjölnir frá þúfum 6,00

UTTA 6,0 (1)  

02 003 Hanna Beisland / Hrani

Blær frá Hólkoti 4,80

UTTA 4,8 (2)  

03 013 Charlotte Johansen / Hrani

Kongur von Heiligenrode 4,00

UTTA 4,0 (3)  

04 012 Charlotte Johansen / Hrani

Adam fra Guldbæk 3,70

UTTA 3,7 (4)  

05 002 Gøril Kleveland / Hrani

Safír från Slätterne 3,50

UTTA 3,5 (5)  


--- 019 Oda Aanonsen Stusvik / Gladur

Ófeigur fra Skeie Withdrawn

Dommere:

A: Anne Grefstad; 


Laget 27 januar 2013 12:08:01

IceTest 1.1.725 - FEIF - International Federation of Icelandic Horse Associations - www.feif.org





T3S Tølt - Uttagning

Endelig resultatliste

Uttagning: Sportsklasse B


POS # RYTTER/CLUB

HEST TOT

DOMMER A SUB


A-finale


01 016 Dadi Freyr Kristjansson / Gladur

Einfari fra Nyberg 5,80

UTTA 5,8 (1)  

02 015 Inger Liv Thoresen / Gladur

Oddi fra Arbakka 5,70

UTTA 5,7 (2)  

03 014 Illugi Guðmar Pálsson / Hrani

Amor frá Enni 5,30

UTTA 5,3 (3)  

04 005 Caroline Helsing / Hrimfaxi

Eðall från Segerbäck 5,20

UTTA 5,2 (4)  

05 001 Ilja Svensson / Gladur

Drottning fra Leet 4,80

UTTA 4,8 (5)  

05 017 Alv Vinjerui / Gladur

Gimsteinn frá Stóradal 4,80

UTTA 4,8 (5)  


--- 006 Kristoffer Utne Bjørke / Hrani

Folda frá Fróni Withdrawn

Dommere:

A: Anne Grefstad; 


Laget 27 januar 2013 12:08:42

IceTest 1.1.725 - FEIF - International Federation of Icelandic Horse Associations - www.feif.org





T7B Tølt - Uttagning

Endelig resultatliste

Uttagning: Ekstra


POS # RYTTER/CLUB

HEST TOT

DOMMER A SUB


A-finale


01 018 Sunniva Vegtun / Hrani

Piltur fra Fruhavn 4,00

UTTA 4,0 (1)  

02 004 Julie-Marie Sveigane / Hrimfaxi

Leistur fra Vidvik 3,80

UTTA 3,8 (2)  

Dommere:

A: Anne Grefstad; 


Laget 27 januar 2013 12:09:51

IceTest 1.1.725 - FEIF - International Federation of Icelandic Horse Associations - www.feif.org



F1 5-gang - Uttagning

Endelig resultatliste

Uttagning: Sportsklasse A


POS # RYTTER/CLUB

HEST TOT

DOMMER A SUB


A-finale


01 013 Charlotte Johansen / Hrani

Kongur von Heiligenrode 3,00

UTTA 3,0 (1)  


--- 006 Kristoffer Utne Bjørke / Hrani

Folda frá Fróni Withdrawn

Dommere:

A: Anne Grefstad; 


Laget 27 januar 2013 12:11:51

IceTest 1.1.725 - FEIF - International Federation of Icelandic Horse Associations - www.feif.org






V5B 4-gang - A-finale

Endelig resultatliste

Uttagning: Ekstra


POS # RYTTER/CLUB

HEST TOT

DOMMER A SUB


01 018 Sunniva Vegtun / Hrani

Piltur fra Fruhavn 4,13

TÖLT 3,5 (2) 3,50

TROT 4,0 (2) 4,00

WALK 4,5 (1) 4,50

CANT 4,5 (1) 4,50

02 004 Julie-Marie Sveigane / Hrimfaxi

Leistur fra Vidvik 4,00

TÖLT 4,0 (1) 4,00

TROT 4,5 (1) 4,50

WALK 4,0 (2) 4,00

CANT 3,5 (2) 3,50

Dommere:

A: Anne Grefstad; 


Laget 27 januar 2013 13:26:15

IceTest 1.1.725 - FEIF - International Federation of Icelandic Horse Associations - www.feif.org





V2U 4-gang - A-finale

Endelig resultatliste

Uttagning: Sportsklasse B


POS # RYTTER/CLUB

HEST TOT

DOMMER A SUB


01 003 Hanna Beisland / Hrani

Blær frá Hólkoti 5,80

TÖLT 5,5 (1) 5,50

TROT 6,5 (1) 6,50

WALK 6,0 (1) 6,00

CANT 6,0 (1) 6,00

TÖLT 5,0 (2) 5,00

02 007 Gøril Kleveland / Hrani

Mjölnir frá þúfum 5,70

TÖLT 5,5 (1) 5,50

TROT 5,5 (2) 5,50

WALK 6,0 (1) 6,00

CANT 5,5 (2) 5,50

TÖLT 6,0 (1) 6,00

03 008 Juliane Møretrø / Hrani

Flekkur frá Refsstöðum 4,60

TÖLT 4,5 (3) 4,50

TROT 4,5 (3) 4,50

WALK 5,5 (3) 5,50

CANT 4,5 (3) 4,50

TÖLT 4,0 (3) 4,00

04 012 Charlotte Johansen / Hrani

Adam fra Guldbæk 4,10

TÖLT 4,0 (4) 4,00

TROT 4,5 (3) 4,50

WALK 4,0 (4) 4,00

CANT 4,0 (4) 4,00

TÖLT 4,0 (3) 4,00


--- 002 Gøril Kleveland / Hrani

Safír från Slätterne Withdrawn

Dommere:

A: Anne Grefstad; 


Laget 27 januar 2013 13:46:58

IceTest 1.1.725 - FEIF - International Federation of Icelandic Horse Associations - www.feif.org





V2S 4-gang - A-finale

Endelig resultatliste

Uttagning: Sportsklasse B


POS # RYTTER/CLUB

HEST TOT

DOMMER A SUB


01 016 Dadi Freyr Kristjansson / Gladur

Einfari fra Nyberg 6,00

TÖLT 6,0 (1) 6,00

TROT 6,5 (1) 6,50

WALK 6,5 (1) 6,50

CANT 5,5 (1) 5,50

TÖLT 5,5 (2) 5,50

02 001 Ilja Svensson / Gladur

Drottning fra Leet 5,10

TÖLT 4,5 (2) 4,50

TROT 5,5 (2) 5,50

WALK 4,5 (4) 4,50

CANT 4,5 (3) 4,50

TÖLT 6,5 (1) 6,50

03 015 Inger Liv Thoresen / Gladur

Oddi fra Arbakka 4,00

TÖLT 4,5 (2) 4,50

TROT 0,0 (4) 0,00

WALK 5,0 (3) 5,00

CANT 5,5 (1) 5,50

TÖLT 5,0 (3) 5,00

04 017 Alv Vinjerui / Gladur

Gimsteinn frá Stóradal 3,80

TÖLT 4,5 (2) 4,50

TROT 4,5 (3) 4,50

WALK 5,5 (2) 5,50

CANT 0,0 (4) 0,00

TÖLT 4,5 (4) 4,50


--- 005 Caroline Helsing / Hrimfaxi

Eðall från Segerbäck Withdrawn

Dommere:

A: Anne Grefstad; 


Laget 27 januar 2013 14:08:47

IceTest 1.1.725 - FEIF - International Federation of Icelandic Horse Associations - www.feif.org




Comments